Ostrowiec Swietokrzyski
AKTUALNOŚCI
 "FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIAŁEM... W TV" - NOWY DZIAŁ Z RECENZJAMI FILMOWYMI MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - ZAPRASZAMY DO LEKTURY - „ULTRAS” - Jakub Jarzębak - I LO im. Stanisława Staszica
zobacz plakat

Chociaż kina mamy zamknięte w całym kraju, zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami i filmowymi fascynacjami na internetowej stronie "ETIUDY", w oparciu o to, co obejrzeliście ostatnio w domowym zaciszu - e-mail: kino.etiuda@mck.ostrowiec.pl

Miłość czy przyjaciele..? – Czyli włoski film, o którym długo nie zapomnę.

„Ultras” jest to historia starzejącego się fanatyka piłki nożnej, przechodzącego wewnętrzną przemianą - z nieugiętego dowódcy „kiboli” w kochającego wrażliwego człowieka, jednocześnie umiejącego zadbać o swojego syna, który jest skazany na popełnienie tych samych błędów, które popełnił jego ojciec w młodości.
Głównym bohaterem jest Alesandro (A. Arena) dawny przywódca ultrasów neapolitańskiej drużyny piłkarskiej, który wraz ze swoimi dawnymi przyjaciółmi dzieli zakaz stadionowy. Grupa, którą wspierał Alesandro, nazwała samą siebie Apachami, Weteranami i to oni na własnych barkach dźwigali ciężar tradycji i kultury drużyny oraz dumnie jej bronili (często w niemoralny wręcz sposób). Kiedy Apache się starzeją, do władzy dochodzi nieco młodsza grupa – ludzie którzy chcą zaistnieć, ludzie którzy wspierają drużynę tylko ze względu na pokazanie swej siły, na udowodnieniu swojej wartości.
Mistrzowską okazała się fabuła, która intryguje i ciekawi od początku. Szczególnie dlatego, że trzydziestodziewięcioletni pisarz (Peppe Fiore – debiutował jako scenarzysta) sprawił, iż zwroty akcji naprawdę zaskakiwały widza.
Kolejnymi godnymi uwagi elementami filmu były scenografia i kostiumy. Idealnie przedstawiały realizm środowiska, które widzieliśmy na ekranie, co pozwalało nam poczuć klimat życia osób przedstawionych we włoskiej produkcji. Perfekcyjne ilustrowanie miejsc, sytuacji oraz postaci podnosi wartość filmu.
Na uwagę zasługują zdjęcia. Nigdy nie byłem fanem południowo-europejskich dzieł popkultury. Filmy pochodzące z Hiszpanii, Włoch, Grecji czy Portugalii zawsze odrzucały mnie właśnie przez częste niedociągnięcia scenograficzne i zdjęciowe. W tym filmie było jednak inaczej. Operator kamery w niektórych miejscach potrafił zaskoczyć swym kunsztem i pokazać nam wiele scen w sposób bardzo realistyczny. Obrotowe ujęcia, kamera prowadzona od góry, sceny nakręcone na stadionie - to wszystko było tym, co pozwoliło zmienić moje nastawienie do włoskich produkcji.
Tym, na co również warto zwrócić uwagę, to moim zdaniem wybitna gra aktorska Aniello Areny. Muszę przyznać, że takiego występu nie widziałem dawno, a jego kreacja na pewno na długo zostanie w mojej pamięci. Słabą stroną była moim zdaniem muzyka. Często nie pasowała do sytuacji i tworzyła efekt luźnej komedii.
Podsumowując, film bardzo mnie urzekł. Dzieło reżysera Francesco Lettieriego uczy ludzkiej pokory i udowadnia stare biblijne powiedzenie, iż: „pierwsi będą ostatnimi”. Szczerze go polecam. Film obejrzeć można za pomocą platformy internetowej – Netflix.

Jakub Jarzębak
Klasa 1 Ap
LO Nr I im. Stanisława Staszica

REZERWACJE
Kasa kina prowadzi rezerwacje biletów tylko na dopołudniowe, grupowe seanse szkolne: tel.41/265-37-47 e-mail: kino.etiuda@
mck.ostrowiec.pl
KASA KINA
Kasa kina czynna
na godzinę przed pierwszym seansem
w danym dniu - akceptujemy płatność kartą.

Ceny biletów 2D:
18zł.-normalny
16zł.-ulg./familijny
14zł.-grupy szkolno-edukacyjne
12zł.-seanse w sali po byłej Galerii Fotografii

Ceny biletów 3D:
20zł.-normalny
18zł.-ulg./familijny
16zł.-grupy szkolno-edukacyjne

Wszystkie osoby uprawnione do zniżki (uczniowie, studenci, emeryci i renciści) proszone są
o okazanie ważnej legitymacji.

Cennik dla grup szkolno-edukacyjnych obowiązuje w okresie od września do czerwca.
PROMOCJE
KINO "ETIUDA" JEST WOLNE OD REKLAM !

PRZED SEANSAMI GRAMY TYLKO ZWIASTUNY FILMOWE.

TANI WTOREK -
bilety w cenie:
3D-16zł.; 2D-14zł.

Karta dużej rodziny:
seanse 3D - 16zł.
seanse 2D - 14zł.
PLAN SALI KINA