Ostrowiec Swietokrzyski
AKTUALNOŚCI
 FILMOWA SZKOLNA OFERTA EDUKACYJNA - SEANSE DOPOŁUDNIOWE NA ZAMÓWIENIE: "CZERWONY ŻÓŁW", ”TWÓJ VINCENT”, ”TARAPATY”, ”HABIT I ZBROJA”, ”MY LITTLE PONY”, ”MARSZ PINGWINÓW 2” - PAŹDZIERNIK 2017.
zobacz plakat

Przedstawiamy naszą najbliższą edukacyjną ofertę filmową dla szkół na październik 2017.

Zachęcamy również do współpracy w ramach działalności Artystycznego Klubu Filmowego, który funkcjonuje przy kinie "Etiuda" od 2008 roku.

Wśród aktualnych propozycji filmowych o walorach artystyczno-edukacyjnych, które będziemy mieli w swoim repertuarze w miesiącu październiku 2017 polecamy:

”MY LITTLE PONY” 2D - prod.USA/Kanada - czas trwania: 99 min. film w polskiej wersji językowej (propozycja dla przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych) - od 6 października.

Ukochani bohaterowie dzieci na całym świecie wreszcie na wielkim ekranie!
My Little Pony to globalna marka, której ogromna popularność przekłada się na ponad miliard dolarów rocznych przychodów ze sprzedaży licencjonowanych produktów.
Zupełnie nowe przygody magicznych kucyków, które po raz pierwszy będą musiały opuścić baśniową Equestrię i wkroczyć z tajemniczy wielki świat.
Stadko dzielnych kucyków staje oko w oko ze swoim największym wrogiem. Złowrogi Król Burzy postanawia wykraść całą magię z ich rodzinnego królestwa Equestrii. By ją odzyskać, dzielni bohaterowie wyruszą w pełną przygód podróż, podczas której zyskają nowych przyjaciół jak morskie kucyki czy dobroduszni piraci, przeżyją wiele emocjonujących i zabawnych perypetii i po raz kolejny udowodnią, że przyjaźń to magia!

Cena biletu: 12zł.

”MARSZ PINGWINÓW 2. PRZYGODA NA KRAŃCU ŚWIATA” - prod.Francja - czas trwania: 82 min. - dokumentalny / familijny / przygodowy (propozycja dla szkół podstawowych: klasy IV-VII i gimnazjalnych) - od 8 września.

Wyjątkowy film nagrodzonego Oscarem za „Marsz pingwinów” Luca Jacqueta. Najnowsze dzieło utalentowanego reżysera, to unikalny obraz świata arktycznej przy¬rody, zrealizowany przy pomocy najnowocześniejszej technologii: kamer filmujących w jakości 4K, łodzi podwodnych i dronów. Wypełniona przygodami podróż stada pingwinów pośród zapierających dech krajobrazów jeszcze nigdy nie była tak fascynująca. A teraz stała się również bliska na wyciągnięcie ręki. W polskiej wersji językowej, w rolę narratora, wcielił się wybitny aktor – Piotr Fronczewski. To trzeba zobaczyć. I usłyszeć!
Pokryta lodem Antarktyka tętni życiem. Młody pingwin przygotowuje się na swoją pierwszą w życiu wielką wędrówkę. Tajemniczy instynkt prowadzi go w nieznaną podróż, która potrwa dziesiątki dni. Pod czujną opieką przewodnika stada rozpoczyna się największa przygoda życia niedoświadczonego pingwina. Kamery będą bacznie śledzić jego zmagania, wątpliwości oraz wielkie wyzwania, jakie czekają go podczas wędrówki.

Cena biletu: 12zł.


”TARAPATY” - prod.Polska - czas trwania: 90 min. - familijny / przygodowy (propozycja dla szkół podstawowych: klasy IV-VII i gimnazjalnych) - od 15 września.

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek z nieodłącznym psem Pulpetem. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Cena biletu: 12zł.


”HABIT I ZBROJA” - prod.Polska - czas trwania: 90 min. - historyczny / przygodowy / fabularno-dokumentalny (propozycja dla szkół podstawowych: klasy VII, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) - od 15 września.

Film Habit i zbroja przedstawia dzieje państwa zakonnego i Rzeczypospolitej jako gigantyczną grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne. Scenariusz Pawła Pitery i Jana Wróbla obejmuje 300 lat od XIII do XVI wieku. Akcja fabularyzowanego filmu dokumentalnego z elementami animowanymi rozpoczyna się w XIII wieku w Palestynie, gdzie powstał Zakon Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego. Pokazuje kolonizację ziem pruskich nad Bałtykiem i budowę państwa zakonnego oraz okres jego świetności. Przedstawia także wielką wojnę zakonu z Rzeczpospolitą w XV wieku, w tym bitwę pod Grunwaldem (1410). Akcja filmu kończy się likwidacją państwa zakonnego na mocy II pokoju toruńskiego (1466) i akcesem jego mieszkańców do Rzeczypospolitej Obojga
Narodów w tzw. hołdzie pruskim.

Cena biletu: 12zł.


”TWÓJ VINCENT” - prod.Polska/W.Brytania - czas trwania: 94 min. film w polskiej wersji językowej (propozycja dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) - od 13 października

Film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci. Czy naprawdę popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni, od ostatniego listu artysty, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

W filmie „grają” 94 obrazy Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 zostało częściowo lub znacząco przekształconych. „Twój Vincent” został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. „Twój Vincent” przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.

Cena biletu: 12zł.


”CZERWONY ŻÓŁW” - prod.Francja/Belgia/Japonia - czas trwania: 80 min. - film animowany (propozycja dla szkół ponadgimnazjalnych) - październik 2017

Jesteś na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą, czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu, czy w raju? Legendarne japońskie Studio Ghibli ("Spirited Away: W krainie Bogów") przedstawia animację "Czerwony żółw" - urzekającą baśń dla dorosłych. Wyrusz w niezwykłą podroż i odkryj swoją bezludną wyspę podczas seansu filmu, który oczarował widownię na całym świecie.

Cena biletu: 12zł.


Każdy seans edukacyjny poprzedzony jest krótką, specjalnie przygotowaną prelekcją, związaną z tematem wyświetlanego filmu.

Zapraszamy do ustalania terminów pokazów.

REZERWACJE
Kasa kina prowadzi rezerwacje biletów tylko na grupowe seanse szkolne lub dla instytucji, firm i zakładów pracy: tel. 41/265-37-47 / e-mail: kino.etiuda@
mck.ostrowiec.pl
Kino prowadzi indywidualną przedsprzedaż biletów z tygodniowym wyprzedzeniem.
KASA KINA
Kasa kina czynna
na godzinę przed seansem.

Ceny biletów 2D:
16zł.-normalny
14zł.-ulg./familijny/
grupowy(zakł.pracy)
12zł.-grupy szkolne

Ceny biletów 3D:
20zł.-normalny
18zł.-ulg./familijny/
grupowy(zakł.pracy)
16zł.-grupy szkolne

Wszystkie osoby uprawnione do zniżki (uczniowie, studenci, emeryci i renciści) proszone są
o okazanie ważnej legitymacji.
PROMOCJE
KINO "ETIUDA" JEST WOLNE OD REKLAM !

PRZED SEANSAMI GRAMY TYLKO ZWIASTUNY FILMOWE.

SUPER-PROMOCJA WAKACYJNA:
na seanse dopołudniowe do godz.12:00
bilety w cenie:
3D-16zł.; 2D-12zł.

TANI WTOREK -
bilety w cenie:
3D-16zł.; 2D-12zł.

Karta dużej rodziny:
seanse 3D - 16zł.
seanse 2D - 12zł.

PROJEKCJE
W RAMACH AKF: 12zł./14zł.
PLAN SALI KINA